06.09.2020 Game Changer

Świat się zmienia, wojna handlowa Stanów Zjednoczonych z Chinami, zmienia się również Europa Środkowo-Wschodnia ale też Unia Europejska w ogóle. Ludzie na ulicach Białorusi domagają się zmiany na szczytach władzy, co to oznacza dla Polski ?

Otóż my Polska nie zbudowaliśmy sobie żadnych aktywów na Białorusi, nie mamy żadnych środków nacisku, co prowadzi do tego że jak będą się toczyć rozmowy na temat Białorusi, Polski nie będzie przy tym stole. Żywotnym interesem Polski jest mieć Białoruś za sąsiada, wolną Białoruś, tak jak żywotnym interesem jest istnienie niepodległej Ukrainy z własną Armią.

Zdaje mi się że na szczytach władzy w Polsce nie ma zrozumienia dla tego co się dzieje. Pora by się ogarnęli, priorytetem jest posiadanie silnej armii, nie tylko w sferze działań konwencjonalnych. Polecam Waszej uwadze to co zamieściłem poniżej, warto to wiedzieć.

Ps.: Rzecz w tym że jeśli Rosjanie przejmą Białoruś to 1 Gwardyjska Armia Pancerna stoi 200 km od Warszawy. Jestem zdania że Rosji nie stać na konwencjonalną wojnę, nie mają dość pieniędzy, mają spore problemy gospodarcze, sankcje. Ale mają narzędzia do prowadzenia walki i dla tego od wielu lat trwa wojna hybrydowa w cyber-przestrzeni. Nie róbmy sobie nadziei że Amerykanie nam pomogą, jeśli sami sobie nie pomożemy to nam nie pomogą, dla tego musimy się zbroić. Gdyby wybuchła wojna między Nami a Rosją, to Rosjanie będą tu za chwilę i nie będzie czasu na pobór, na pospolite ruszenie !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *