12.10.2020 Nauczanie w domu.

Do napisania tego wpisu natchnął mnie artykuł z najnowszego Dużego Formatu pt. “Jak w 3 dni przenieść dziecko na edukację domową ?”, jest tam opisane jak to zrobić i jakie problemy z tego wynikają.

Jednakże nie będę pisał o e-edukacji bo o tym tak naprawdę jest wyżej wymieniony artykuł (właściwie reportaż, Duży Format to magazyn reporterów), edukacja domowa jest wtedy gdy to Rodzice przerabiają z potomstwem program nauczania ze szkoły w domowych pieleszach. Myślę że to wiele ułatwia, czytałem kiedyś o dzieciach które skończyły edukację w domu, a liceum czy technikum no to już normalnie. Co się okazało, dzieci po edukacji w domu lepiej radzą sobie z nauką w czasie edukacji ponad podstawowej, a także w czasie późniejszym i po zakończeniu edukacji w życiu dorosłym.

Ale żeby nie było tak pięknie, to należy zapytać kto ma na to czas, a przede wszystkim kogo stać na to ? Jeśli ktoś ma wolny zawód jest freelancerem i żyje na wsi, ma duży dom to to może nie jest problemem zorganizować edukację w domu (o ile są na to pieniądze). Ponadto to musi się chcieć, znacznie łatwiej jest posłać ich do szkoły, jednak sprawa nie jest taka różowa. Szkoły w Polsce nie przygotowują do życia, nie uczą jak się uczyć, stąd mamy w Polsce to co mamy. Nie jest to kwestią nauczycieli, to kwestia programu nauczania i metodyki narzucanych przez MEN.

Pamiętam czasy kiedy Ja byłem uczniem, szkoła w żaden sposób nie przygotowała mnie do życia, uważam że to była strata czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *