24.11.2020 Harry Potter

Cóż, już od jakiegoś czasu marzyłem że kupię sobie w formacie *.mobi ładnie wydane siedem książek (tak naprawdę 7 części jednej historii) o Harrym Potterze. Znalazłem nawet taką ofertę na Pottermore to chyba wydawnictwo albo tylko strona należąca do J. K. Rowling, a najlepsze jest to że były po Polsku.

W tym miesiącu kupiłem te siedem części jednej historii za równowartość 64 funtów szterlingów, co przekładając na złotówki wyniosło coś powyżej 300 zł, było warto. Tyle że ściągnięte pliki były w formacie *.epub. Najpierw zainstalowałem Calibre ale za cholerę nie mogłem znaleźć gdzie w tym kurestwie ustawia się format pliku. Znalazłem jednak taką stronę na której można przekonwertować z *.epub na *.mobi.

Przekonwertowało bez błędów i od razu wrzuciłem pliki na czytnik oraz na chmurę Google (link jest obok). Spojrzałem na tę konwersję na czytniku i wszystko jest ok, czytam “Kamień Filozoficzny” od wczoraj, jak na razie Harry wkroczył do sali gdzie pewien stary kapelusz będzie przydzielał do którego domu będzie należał.

2 myśli w temacie “24.11.2020 Harry Potter

  1. Cześć Tomu, piszę bo mam takie jedno marzenie o tym samym co Ty już spełniłeś , tyle, że ja kupić chcę książkowe wydanie, takie z obrazkami, bo edycje pierwszych mam, ale te obrazki ha to jest coś, i tak mi się zamazryło mieć takie wydanie.
    Tylko jedna rzecz stoi temu na przeszkodzie, jakoś tak ostatnio postanowiłem nie gromadzić rzeczy, tak ogólnie. No i Twoja opcja, wirtualnie … mam się nad czym pozastanawiać.
    Pozdrawiam Cię.

    • No właśnie, jest to niewątpliwa zaleta książek do czytnika, nie zajmują miejsca i nic nie ważą, a sam czytnik też nie jest specjalnie ciężki i może pomieścić ich całkiem sporą ilość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *