27.04.2021 Je suis Tomo

Przedwczoraj zacząłem naukę języka Francuskiego, myślałem o tym od jakiegoś czasu i właśnie przedwczoraj zakupiłem ebook i audiobook, a dokładniej rzecz biorąc to ta sama książka. Ta książka to “Praktyczny kurs języka Francuskiego” autorstwa Beaty Pawlikowskiej.

To autorska metoda którą w czasach liceum wymyśliła dla siebie autorka, na początku i audiobooka i ebooka wyjaśnia dla czego tak, a nie inaczej. Jako że dopiero zacząłem naukę potrafię się przedstawić co zrobiłem w tytule, poznałem kilka słów po Francusku i mam w związku z tą metodą kilka przemyśleń, chciałbym się nimi podzielić.

Mianowicie. Jak uczyliśmy się Języka Polskiego ? Na lekcji ? Na żadnej lekcji ! Języka Polskiego uczyliśmy się z żywego języka, rodzice mówili do nas w tym języku, gramatyki uczyliśmy się dopiero w szkole (w Polsce szkoła zaczyna się od 7 roku życia) więc przez 7 lat naszego języka ojczystego uczyliśmy się z żywego języka. Ma rację ta Pawlikowska, to nie od gramatyki powinna się zaczynać nauka języka ale od zdań wypowiedzianych w tym języku. Z czasem przecież zrozumiemy jaka jest konstrukcja zdania i jak poprawnie mówić językiem Filipa IV Pięknego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *