28.04.2021 Je suis Tomo 2

Pochwaliłem się już książką jednak wczoraj napotkałem przeszkodę, mianowicie kiedy stosuje się mon, a kiedy ma ? Oczywiście książka pani Pawlikowskiej jest dobra do ćwiczeń, ale nie zrozumiesz tu języka, więc cofam wszystko co napisałem w poprzednim wpisie, a dotyczyło nauki języka obcego.

Owszem uczyliśmy się języka Polskiego od rodziców, ale po pierwsze warunki były sprzyjające bo Polski jest ich pierwszym językiem i w tym języku porozumiewali się między sobą czyli najkrócej mówiąc uczyliśmy się ze słuchu, nie słyszeliśmy innego języka. Dla tego jak tylko zaczęliśmy artykułować słowa robiliśmy to po Polsku.

Nie zgadzam się z twierdzeniem że można się uczyć języka obcego bez poznania gramatyki w pierwszej kolejności. Pani Pawlikowska nauczyła się Angielskiego za pomocą swojej metody ale wpierw nauczyła się gramatyki. Jej metoda jest zatem instrukcją obsługi tego języka.

Najpierw jednak trzeba zrozumieć francuski, chodzi mi o mechanizmy które rządzą tym językiem. W jednej rzeczy ma rację Beata Pawlikowska by nie kopać się z czasami. Moim zdaniem najpierw należy zrozumieć co z czego i kiedy się stosuje, a dopiero później poznać słowa, a następnie ćwiczyć z książką pani Pawlikowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *